0 800 303 0859-18пн-пт
Меню

Кейс: автоматизація роботи лабораторії у Центральній районній лікарні міста Бахмут

10 Кві. 2020

Розповідаємо, як медзакладу вдалося вдосконалити ефективність лабораторії завдяки зміні робочого процесу та автоматизованій реєстрації зразків і результатів аналізів у системі ЕМСІМЕД.

Кейс: автоматизація роботи лабораторії у Центральній районній лікарні міста Бахмут

У листопаді 2017 року стартував проект з впровадження МІС ЕМСІМЕД у місті Бахмут. Об’єктами інформатизації були Центральна районна лікарня та Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Бахмут Донецької області. Одне із завдань, яке стояло перед нашою командою – автоматизація роботи лабораторії.

Запит медзакладу

Керівництву Центральної лікарні міста Бахмут необхідно було:

  • оптимізувати роботу лабораторії;
  • скоротити часові витрати персоналу на виконання рутинних завдань;
  • забезпечити анонімність та оперативність передавання зразків крові для аналізу зі стаціонарних відділень лікарні до лабораторії.

На той час, щоб отримати біоматріали для проведення загального аналізу крові, лаборанти щоранку обходили пацієнтів у стаціонарних відділеннях лікарні, здійснювали забір капілярної крові і лише після цього поверталися до лабораторії, щоб обробити і видати результати. Реєстрація зразків та результатів здійснювалася у ручному режимі. Такий робочий процес суттєво знижував загальну ефективність роботи лабораторії, та міг призводити до помилок.

Рішення

Здійснивши ретельний аналіз чинних процесів, фахівці команди ЕМСІМЕД порекомендували змінити робочі процеси та наблизити їх до міжнародних стандартів.

Запропоноване керівництву медзакладу рішення дало змогу досягти поставлених цілей.
Щоб скоротити часові витрати лаборантів, для загального аналізу було запропоновано використовувати не капілярну, а венозну кров. До того ж запропонували забір зразків проводити медсестрам стацiонарних відділень у маніпуляційних.
А для збереження анонімності зразків запровадили штрихкодову систему ідентифікації та маркування проб. Віднині процес їхньої реєстрації відбувається в точці забору біоматеріалу і до лабораторії вони надходять анонімізованими.
Все це стало можливим завдяки впровадженню МІС ЕМСІМЕД для лабораторій.

Результат

У результаті запроваджених змін, Центральна районна лікарня міста Бахмут отримала такі переваги:

1. Підвищення ефективності роботи лабораторії.

Завдяки перерозподілу функцій із забору біоматеріалу на медсестер стаціонарів медзакладу вдалося зменшити навантаження на лаборантів. Працівники лабораторії отримали змогу сфокусуватися на обробці аналізів та швидше видавати результати.

2. Мінімізація людського фактору під час обробки аналізів.

Система кодів для ідентифікації та маркування проб не лише дала змогу досягти цілковитої анонімності аналізів, але й значно знизити відсоток помилок через людський фактор. Кожному зразку присвоюється унікальний код (по ньому можна ідентифікувати особу), а також кольорові кодові маркування (за типами аналізів), які після забору матеріалу вводяться в базу медичної інформаційної системи. Тож ймовірність помилки під час класифікації матеріалу — мінімальна.
Контроль за діями співробітників на кожному кроці — від створення лабораторного замовлення до отримання результатів лікарем, можна відслідкувати з відображенням дій у часі.