0 800 303 0859-18пн-пт
Меню

Що таке eHealth і як підключитися до системи

Впровадження системи електронного охорони здоров’я – eHealth почалося одночасно зі стартом медичної реформи в Україні. Ключове завдання – наблизити стандарти надання медичної допомоги до європейського рівня і надати громадянам доступ до якісних медичних послуг. Що таке eHealth і як працювати з системою – далі в матеріалі.

e-Health направлення

Що таке eHealth

У загальному розумінні електронна система eHealth – це сукупність інформаційних сервісів для лікарів, пацієнтів і державних органів системи охорони здоров’я, призначених для систематизації всієї медичної інформації.

Для медустанов – це автоматизовані інструменти управління робочими процесами – медичні інформаційні системи.

Для пацієнтів – зручні веб-сервіси та мобільні додатки для дистанційного запису до лікаря, доступу до власної медичної інформації та онлайн консультацій.

Для держави медична програма eHealth – це джерело даних про роботу всієї системи охорони здоров’я, які є базою для ухвалення стратегічних управлінських рішень. Тут головне завдання eHealth – надати необхідні інструменти управління і контролю за використанням медичних і фінансових ресурсів держави, створення умов для прозорої ринкової конкуренції в сфері медичних послуг.

В цілому eHealth – це те, що об’єднує в єдиний інформаційний простір різні галузі охорони здоров’я:

eHealth в Україні: структура системи

Україна обрала для себе дворівневу модель системи електронної охорони здоров’я. Суть її полягає в тому, що система eHealth структурно складається з центрального і периферійного рівнів, які в ідеалі повинні розвиватися синхронно.

Центральний компонент системи eHealth – це центральна база даних державної системи електронної охорони здоров’я, яка накопичує дані в центральному сховищі. Доступ до цих даних є у Міністерства охорони здоров’я, НСЗУ і постачальників медичних послуг, підключених до системи. Інформація в eHealth надходить з периферійного рівня – медичних установ, які передають дані через медичні інформаційні системи (МІС).

МІС для медичного закладу – це інструмент, призначений не тільки для передавання даних в ЦБД eHealth, але також для вирішення локальних питань управління медичним закладом.

Підключення і вхід в особистий кабінет eHealth

Відправляти дані в центральний компонент електронної системи охорони здоров’я станом на 2020 рік зобов’язані всі медичні установи, які уклали договори з НСЗУ за програмою медичних гарантій. Для цього МІС, використовувані цими медичними закладами, повинні бути підключені до eHealth. Рішення про підключення МІС приймає ДП “Електронне здоров’я”: після тестування функціоналу на відповідність технічному регламенту.

Функціонал МІС Health 24 EMCImed для медустанов первинної та спеціалізованої медичної допомоги успішно пройшов тестування і підключений до ЦБД eHealth.

Зокрема, користувачам доступний такий функціонал для роботи з електронною системою охорони здоров’я:

Для первинної медичної допомоги

Для спеціалізованої медичної допомоги

Хто може увійти до системи eHealth?

Щоб працювати в системі, необхідно пройти реєстрацію в eHealth.

Вхід в систему eHealth доступний тільки для зареєстрованих користувачів – співробітників медичних та аптечних закладів, а також Національної служби здоров’я України.

Як отримати код авторизації eHealth?

У програми е-Хелс – багаторівневий захист. Тому при вході в систему користувачі повинні пройти двофакторну авторизацію:

  1. Через встановлену в медустанові МІС
  2. Безпосередньо на вході в eHealth за протоколом OAuth.2

Код авторизації для входу в систему eHealth користувач отримує в смс-повідомленні, після чого він також повинен ввести свій ключ.

Таким чином забезпечується розмежування прав доступу до даних і переліку операцій, котрі може здійснювати конкретний користувач. Також передбачено обов’язкове періодичне оновлення паролю доступу до системи.