0 800 303 0859-18пн-пт
Меню

Що таке онлайн-лікарняний? Розрахунок е-лікарняного

27 Лис. 2020

У березні 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «про особливості ведення електронного реєстру листків непрацездатності», якою затвердив введення електронних лікарняних з 1 квітня. Проте вже 23 квітня міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що запуск проєкту затримується через технічні проблеми, які виникли на тлі пандемії COVID-19.

больничный онлайн

У серпні тестування е-лікарняних було запущено в більш ніж 700 медичних установах по всій країні. Повноцінний запуск проєкту тепер планується у 2021 році. Поки систему тестуватимуть, лікарі виписуватимуть як електронні, так і паперові лікарняні.

Як це працює

Як і у випадку з традиційним лікарняним, щоб оформити лікарняний онлайн пацієнт повинен звернутися до сімейного лікаря, який при необхідності видасть направлення до профільних фахівців. За допомогою спеціального інтерфейсу лікар заповнює дані щодо стану пацієнта і його діагнозу, і встановить попередній термін лікарняного. Свою роботу він завіряє власним електронним підписом, який містить посаду, дату і час реєстрації пацієнта.

больничный онлайн

Потім Пенсійний фонд України (ПФУ) перевіряє статус застрахованої особи та формує електронний листок непрацездатності у спеціальному електронному реєстрі листів непрацездатності (ЕРЛН). Дана інформація розміщується в кабінеті пацієнта для подальшого розрахунку лікарняного онлайн. Документ також надсилається до Фонду соціального страхування (ФСС). Роботодавці мають можливість переглянути інформацію про лікарняні листи своїх співробітників в особистому кабінеті на сайті ПФУ. Якщо одужання настане в термін, встановлений лікарем, лікарняний закриється автоматично. Для його продовження потрібен ще один візит до лікаря. Для розрахунку виплат пацієнт може скористатися калькулятором лікарняного.

Порядок заповнення

Порядок внесення інформації в електронний лікарняний:

  • дані вносяться до ЕРЛН за реєстраційним номером облікової картки платника податків (РНКН);
  • кожен Е-лікарняний, який було зареєстровано в ЕРЛН автоматично отримує номер.
  • пацієнт за бажанням може отримати повідомлення про реєстрацію листка непрацездатності в паперовій формі;
  • того ж дня ПФУ за допомогою смс інформується про видачу лікарняного через електронний кабінет застрахованої особи на порталі ПФУ;
  • автоматично створюється заявка до ФСС для розрахунку страхового стажу.

е больничный

Переваги

Як очікується, оформлення електронних лікарняних мінімізує обсяг паперової роботи для лікарів і роботодавців, а також час на «збір печаток» для пацієнта. Крім того, пацієнту не потрібно буде зайвий раз приходити в лікарню після одужання.

Досі лікарняні, як і довідки про медогляд, масово купувалися за оголошеннями в мережі. Розробники стверджують, що електронний лікарняний не можна купити або підробити без безпосередньої участі лікаря. Факт того, що всі е-лікарняні автоматично фіксуються в єдиному реєстрі, зводить можливість маніпуляцій до мінімуму.

Українцям більше не доведеться приходити в поліклініку і витрачати час в чергах, щоб отримати або закрити лікарняний. Нарешті, оскільки дані в ПФУ і до роботодавця передаються автоматично, е-лікарняні значно скорочують обсяг паперової роботи.

Паперові бланки відходять у минуле. Лікарі отримують цифрові підписи, інформація про лікарняні через реєстр в ПФУ буде автоматично передаватися до ФСС. Роботодавець зможе перевірити її через кабінет страхувальника на порталі ПФУ. Своєю чергою МОЗ накопичуватиме інформацію про діяльність лікарів на підставі даних Національної служби охорони здоров’я (НСЗУ), стверджують у Міністерстві соціальної політики України.