0 800 303 0859-18пн-пт
Меню

Як приєднатися до системи eHealth в Україні?

8 Кві. 2020

За даними офіційної статистики, до системи eHealth вже приєдналися 1709 українських медустанов, 1291 аптека, понад 29000 пацієнтів і 25000 лікарів. Як зареєструватися в eHealth і які документи для цього необхідні – далі в матеріалі.

Присоединение к системе eHealth в Украине

Процес впровадження державної медичної електронної системи eHealth стартував ще на початку 2019 року, і до кінця 2023 року очікується, що вся система охорони здоров’я остаточно перейде в електронний формат. На думку міністра охорони здоров’я, процес уже дав перші позитивні результати. Так, за даними Уляни Супрун, завдяки електронній системі менш ніж за рік їм вдалося підвищити відсоток комп’ютеризації медустанов первинної медичної допомоги з 3% до 97%. Також лікарі “первинки” виписують електронні рецепти і в тестовому режимі ведуть електронні медичні картки.

Що таке eHealth

eHealth – державна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для автоматизації ведення обліку медичних послуг і управління всією медичною інформацією в цифровому форматі.

Структурно eHealth складається з центральної компоненти – основної бази даних (БД), а також інтегрованих з нею медичних інформаційних систем (МІС). Автоматичний обмін даними між центральною БД і МІС здійснюється через відкритий програмний інтерфейс (API). Функціонування і адміністрування системи забезпечує Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

Систему було впроваджено з метою підвищити якість медичних послуг населенню, а також зробити процес державного фінансування установ МОЗ прозорим.

Як приєднатися до eHealth

Механізм підключення до системи eHealth передбачає виконання низки чітких інструкцій для всіх користувачів: керівників медустанови, лікарів, пацієнтів.

Для керівника медзакладу

Процес проходить в кілька етапів. Що потрібно робити:

1. Обрати медичну інформаційну систему.

На ринку України зараз є близько 25 виробників таких систем, серед них необхідно вибрати МІС, що відповідає конкретним завданням медустанови і вимогам МОЗ. МІС, що пройшли перевірку і отримали схвалення МОЗ, вже підключені до системи eHealth. З переліком підключених МІС можна ознайомитися тут. Зверніть увагу на функціонал медичної інформаційної системи, який пройшов тестування. Наприклад, МІС “ЕМСІМЕД” станом на зараз відповідає вимогам МОЗ за 11 з 13 пунктів.

2. Зареєструватися в eHealth і підключити МІС до системи.

Необхідно заповнити заявку та надіслати її за посиланням. У відповідь ви отримаєте документацію з необхідними технічними специфікаціями, доступ до тестового середовища для перевірки функціоналу вашої МІС на сумісність з центральною БД eHealth, а також доступ до служби підтримки системи.

З вимогами, яким повинна відповідати МІС можна ознайомитися тут, а про тестову програму, яка визначає механізм перевірки сумісності МІС з ЦБД – тут. 3. Пройти тестування у Адміністратора eHealth.

Після отримання заявки на підключення вашої МІС до системи, Адміністратор тестує її та перевіряє на сумісність з ЦБД протягом 30 календарних днів.

4. Отримати висновок Адміністратора.

Якщо під час перевірки Адміністратор знайшов невідповідності і вказав на них у висновку, вам необхідно усунути їх і подати заявку повторно.

5. Укласти договір з Адміністратором eHealth.

З шаблоном договору можна ознайомитися тут.

6. Отримати ключі доступу до продуктовго середовища.

Адміністратор надає їх протягом 5 робочих днів після підписання договору.

Для пацієнта

Щоб користуватися медичними послугами по-новому, пацієнту також необхідно зареєструватися і приєднатися до системи eHealth.

Для цього необхідно виконати такі кроки:

вибрати лікаря і медустанову, в якому хочете обслуговуватися
зібрати такий пакет документів: паспорт, ідентифікаційний код та свідоцтво про народження
укласти декларацію з обраним фахівцем
зареєструватися в “Особистому кабінеті пацієнта” системи

Діджиталізація в системі охорони здоров’я – важливий крок на шляху до надання медичних послуг високої якості і за європейськими стандартами. У 2019 на такий формат роботи вже перейшли медустанови, які надають первинну медичну допомогу населенню. На черзі – приєднання до eHealth медустанов вторинної і третинної ланки. Процес повної трансформації системи охорони здоров’я планують завершити до кінця 2023 року.