0 800 303 0859-18пн-пт
Меню

Дезінфекція та стерилізація медичних масок

20 Сер. 2020

як дезінфікувати маску

Повторне використання індивідуальних засобів захисту, а саме – медичних масок – можливе. Головне, здійснити дезінфекцію та стерилізацію правильно. Як саме це зробити, читайте у матеріалі.

Ще наприкінці березня 2020 року Німецький федеральний інститут лікарських засобів і виробів медичного призначення (BfArM) представив рекомендаційний документ, який стосується знезараження респіраторних масок в установах охорони здоров’я.

В умовах дефіциту індивідуальних засобів захисту в перші тижні глобальної пандемії COVID-19 питання можливості багаторазового використання захисних масок і респіраторів набуло значної актуальності. Різні групи дослідників підтвердили можливість використання багаторазових і одноразових масок необмежену кількість разів у разі правильної стерилізації, але як очищати маску правильно, досі не ясно.

очищення медичної маски

За умови правильного використання маска N95 і медична хірургічна маска можуть ефективно захистити від нового коронавірусу. Вони використовують інерційне зіткнення, дифузію та електростатичну адсорбцію у якості механізмів фільтрації. Дезінфекція таких масок не впливає на вільну циркуляцію повітря і не руйнує їх фільтрувальні шари.

Топ-5 способів дезінфекції

Сухий жар

Дезінфекція маски сухим теплом (нагрівання при 70°C протягом 30 хвилин) надає мінімальний руйнівний ефект фільтрувальним шарам масок. Руйнується не більше 5% волокон, однак при повторному використанні цього способу дезінфекції маска істотно деформується.

Спирт

При дезінфекції шляхом розпилення на маску спиртового розчину з антисептиком або частинками міді потрібно обробляти як внутрішню, так і зовнішню сторону маски до повного змочування. Цей метод руйнує здатність фільтрувальних шарів до електростатичного поглинання, знижуючи ефективність фільтрації маски всього на 5%.

Вологе тепло

Метод обробки індивідуальних масок вологим теплом в пароварці та стерилізації при високих тиску і температурі також знижує їх ефективність не більше ніж на 5%. Однак слід пам’ятати, що, якщо температура буде вище норми, маска може серйозно деформуватися.

Висока температура і тиск

Коронавірус COVID-19 також чутливий до високих температур. Нагрівання протягом 30 хвилин при 56°C дозволяє ефективно деактивувати його.

Розчин перекису водню

Ще одним ефективним способом дезінфекції масок є замочування водному мильному розчині з перекисом водню. Для приготування розчину можна використовувати антибактеріальне або господарське мило і перекис водню (3%) в співвідношенні 10/1. Маска замочується на п’ять хвилин, промивається і висушується.

як очищати маску

Результати досліджень групи вчених з Університету Малаги (Іспанія) показали, що найбільш перспективними методами очищення медичної маски є обробка перекисом водню, вологим і сухим теплом та ультрафіолетом. Мильна вода, спирт, відбілювачі, окис етилену, іонізуюче випромінювання, мікрохвильова піч, а також нагрівання показали меншу ефективність. При цьому пошук оптимального способу як дезінфікувати маску для повторного використання триває.