0 800 303 0859-18пн-пт
Меню

eHealth: електронне направлення

13 Жов. 2020

Згідно з планом впровадження реформи галузі, вже з 1 січня 2021 року всі українські заклади охорони здоров’я відмовляться від паперового документообігу на користь електронного. Очікується, це дасть можливість уникнути виправлень, доповнень і виключить імовірність “відкоригувати” статистику. Одним з ключових елементів нової системи eHealth є електронне направлення.

eHealth: електронне направлення

Що таке електронне направлення

Електронне направлення – це цифровий документ, який дає право пацієнту на отримання медичних послуг в межах програми медичних гарантій від постачальника, який не є його лікарем-куратором.

Як працює електронне направлення

eHealth направлення виписує сімейний лікар, або лікар первинної медичної допомоги за результатами первинного огляду. Електронне направлення обов’язково включає оцінку стану здоров’я пацієнта і медичні показання для лікування, проте не містить назву та адресу медичного закладу, а також прізвище лікаря. eHealth направлення – це можливість для пацієнта самостійно вибрати постачальника послуг (лікаря) незалежно від свого місця реєстрації та проживання. Пацієнт отримує eHealth направлення у вигляді смс. Існує кілька типів електронних направлень.

Направлення на дослідження

Підставою для отримання eHealth направлення на лабораторні, інструментальні, або функціональні дослідження є їхня відповідність клінічній ситуації пацієнта, передбачувана точність показників досліджень і їхня клінічна ефективність.

Амбулаторні послуги

Направлення на отримання медичних послуг в амбулаторних умовах пацієнт може отримати від виїзної бригади й у разі застосування засобів телемедицини для загальної оцінки стану здоров’я, обстеження, лікування в амбулаторних умовах, або в умовах денного стаціонару, реабілітації, а також паліативної допомоги.

Направлення до стаціонару

Наказ Міністерства охорони здоров’я № 586 від 28.02.2020 «Про затвердження Порядку направлення пацієнтів до закладів охорони здоров’я» чітко визначає підстави для госпіталізації пацієнта – гострий стан, або загострення хронічного захворювання, травма, опік, обмороження або отруєння, яке вимагає оперативного, інтенсивного та/або цілодобового лікування або спостереження, пологи, ускладнення при вагітності, а також показання до стаціонарної паліативної допомоги та до високоспеціалізованої та високотехнологічної діагностики та лікування, які не можна отримати амбулаторно.

Електронне направлення не потрібно, при отриманні:

  • первинної медичної допомоги;
  • спеціалізованої медичної допомоги в амбулаторних умовах від акушера-гінеколога, психіатра, нарколога, стоматолога, педіатра та фтизіатра;
  • консультації та тестування на ВІЛ;
  • додаткових платних послуг.