0 800 303 0859-18пн-пт
Меню

Додаток eHealth.ЕМСІМЕD: що це та навіщо потрібен

25 Бер. 2020

Відповідаємо на найпоширеніші запитання щодо роботи МІС ЕМСІМЕД та окремого додатку для роботи з eHealth.

Додаток eHealth.ЕМСІМЕD: що це та навіщо потрібен
З 1 квітня цього року усі медичні заклади, що уклали угоду з Національною службою здоров’я України, будуть зобов’язані працювати відповідно до нового Порядку, затвердженого Міністерством охорони здоров’я України 28 лютого 2020 року.

Тобто, вже за тиждень внесення медичних записів до електронної системи охорони здоров’я – eHealth – буде обов’язковим. Це є умовою для отримання фінансування за надання медичних послуг населенню за програмою медичних гарантій.

Щоб користувачі системи ЕМСІМЕД мали змогу працювати відповідно до вимог МОЗ – створювати електронні медичні записи та направляти їх до ЦБ eHealth – на час адаптаційного періоду ми створили окремий веб-додаток – eHealth.ЕМСІМЕD.

Додаток можна завантажити на ваш комп’ютер

Що таке Е-Health.EMCIMED і для чого він потрібен?

Наш додаток є невід’ємною частиною МІС ЕМСІМЕД. Його було створено для того, аби якомога оперативніше та гнучкіше впроваджувати всі технологічні новації, передбачені медичною реформою. Електронна система охорони здоров`я – eHealth постійно удосконалюється, і Національна служба охорони здоров’я щоразу додає до неї новий функціонал, який також має бути імплементований та протестований у медичних інформаційних системах.

Процес розробки нових можливостей у МІС складний та потребує часу та ресурсів. У додатку ми маємо змогу впровадити їх швидше. Усе це ми робимо для того, аби усі наші користувачі мали змогу працювати за новими правилами без затримок у часі.

Чому працювати з ЕМЗ необхідно через окремий додаток, а не використовуючи функціонал медичної інформаційної системи?

Електронні медичні записи – новий функціонал, який потребує ретельної підготовки до запуску та тестування. Уся команда розробників ЕМСІМЕД зараз працює над тим, щоб створити такий функціонал у нашій МІС і налаштувати його роботу так, аби у вас не виникало технічних проблем, коли ви розпочнете ним користуватися. Втім, аби ви вже могли створювати електронні медичні записи та направляти їх до eHealth, як того вимагає Наказ МОЗ №586 від 28 лютого 2020 року, ми додали відповідну функцію до нашого додатку Е-Health.EMCIMED.

Ви зможете розпочати роботу за новими правилами, а ми – протестувати роботу функціоналу для роботи з ЕМЗ, знайти слабкі місця на початковій стадії та усунути їх до запуску ЕМЗ у МІС ЕМСІМЕД. Усе це задля того, щоб потім вам було зручно та просто працювати у єдиній інформаційній системі без помилок.

Коли функціонал створення електронних медичних записів буде доступний у МІС ЕМСІМЕД?

Впровадження повного функціоналу для роботи з електронними медичними записами відбуватиметься у кілька етапів і триватиме загалом 3 місяці.

  • 1 етап: квітень 2020 року – налаштування та впровадження основних механізмів роботи: електронних медичних записів, направлень до стаціонару, шпиталізації та формування звітності про вже надані послуги.
  • 2 етап: травень 2020 року – перенесення всіх створених під час адаптаційного періоду записів із додатку Е-Health.EMCIMED до МІС ЕМСІМЕД.
  • 3 етап: червень 2020 року – цілковитий запуск функціоналу для роботи з електронними медичними записами у МІС ЕМСІМЕД.

Що буде з медичними записами, створеними у додатку Е-Health.EMCIMED після запуску функціоналу у МІС ЕМСІМЕД?

Абсолютно усі електронні медичні записи, які ви створюєте у додатку Е-Health.EMCIMED, буде у повному обсязі перенесено до медичної інформаційної системи ЕМСІМЕД. Після остаточного запуску функціоналу для роботи з ЕМЗ та їхнього направлення до ЦБД ЕСОЗ, МІС ЕМСІМЕД стане для вас не просто “містком” для взаємодії з електронною системою охорони здоров’я, але й повнофункціональною медичною системою з власною базою даних пацієнтів, потужними інструментами для аналітики й управління медичним закладом.

Команда ЕМСІМЕД працює над тим, аби надати своїм користувачам максимум можливостей для зручної та ефективної роботи. Ми ретельно тестуємо кожну функцію нашої системи, щоб вона працювала чітко та без збоїв. Додаток Е-Health.EMCIMED – проміжне рішення, яке допоможе нам усім пройти адаптаційний період без зайвої турбулентності.