0 800 303 0859-18пн-пт
Меню

Експерти ЕМСіМЕD на форумі-практикумі “Медична реформа-2020

27 Гру. 2019

Як підготувати медичний заклад до діджиталізаціі, що таке електронні медичні записи і як з ними працювати – про це медикам розповів Вадим Терентюк, керівник проекту розробки МІС ЕМСіМЕD.

Медична інформаційна система EMCImed+

Продовження медичної реформи передбачає, що до квітня 2020 року медустанови вторинної і третинної ланки мають під’єднатися до системи eHealth. Уже є перші заклади, що почали тестувати новий функціонал з метою забезпечити безкоштовне і комфортне обслуговування пацієнтів. На практиці медики зіткнулися з низкою складнощів, пов’язаних зокрема з впровадженням електронних медичних записів.

Під час масштабного форуму-практикуму “Медична реформа-2020: від А до Я”, що відбувся 19 грудня в столичному Mercury Congress Hall і зібрав тисячі медиків зі всієї країни, експерти ЕМСіМЕD розповіли про те, як вирішити ці складнощі і правильно підготуватися до впровадження нововведень в наступному році.

– Серед основних проблем, пов’язаних з веденням медичних записів в електронному вигляді – нерозуміння самої суті таких записів. Медичним працівникам ще тільки належить зрозуміти, що ЕМЗ – це принципово інший підхід до формування медичного випадку. Це перехід від структури форми облікової медичної документації до структурованого електронного медичного запису, – зазначив керівник проекту розробки МІС ЕМСіМЕD, кандидат наук кафедри менеджменту охорони здоров’я НМУ ім. Богомольця Вадим Терентюк під час своєї доповіді на форумі.

Він також зазначив, що трансформація системи охорони здоров’я стосується як державного, так і приватного сектора. При цьому, підкреслив експерт, приватним медичним установам також необхідно входити в реформу належним чином, з огляду на певні особливості цього процесу.

У 2020 році майже всі заклади охорони здоров’я повинні бути діджиталізовані. Електронна система eHealth передбачає не тільки комп’ютеризацію, але і роботу з центральним компонентом через медичні інформаційні системи. Тому важливо, щоб медичні працівники не лише розуміли механізм роботи за новими правилами в теорії, а й знали, як його застосувати на практиці, переконаний Терентюк.