0 800 303 0859-18пн-пт
Меню

еHealth і медичні інформаційні системи: презентація в Харкові

20 Лип. 2017

19 липня 2017 року на базі Харківської обласної лікарні відбулася організована Обласним департаментом охорони здоров’я нарада керівників медичних установ області. Під час цього заходу представник Проектного офісу МОЗ Світлана Котляревська провела презентацію поточного стану впровадження медичної реформи та системи еHealth як первинного компоненту загальнодержавної інформатизації сфери охорони здоров’я.

Практичне впровадження

Наразі практичне впровадження еHealth знаходиться на стадії підключення до цієї системи центрів первинної медико-санітарної допомоги та поліклінік у регіонах. Реєстрація є добровільною та безкоштовною для медичних закладів, але вимагає наявності електронного-цифрового підпису (ЕЦП) керівника, який має засвідчити усі дані, що будуть надаватися при реєстрації.

еHealth і медичні інформаційні системи: презентація в Харкові

Як відомо, компонент еHealth МОЗ України має стати основою загальнодержавної інформатизації галузі охорони здоров’я. Система еHealth спиратиметься на регіональні медичні інформаційні системи (МІС), які мають бути побудовані на місцях коштом територіальних громад, та які, за узгодженими стандартами та протоколами, будуть обмінюватися інформацією з центральним компонентом еHealth МОЗ України та забезпечувати загальнодержавний стандарт надання медичних послуг.

Технічні аспекти

Під час заходу також було заслухано доповідь представника «ЕМСІМЕД» Юрія Жиляєва щодо ролі медичних інформаційних систем в реформуванні медицини. Крім цього, було надано відповіді на запитання присутніх щодо технічних аспектів підключення центрів первинної медико-санітарної допомоги та поліклінік до центрального компоненту електронної системи МОЗ України та створення сервісу «Онлайн запис на прийом до лікаря».

еHealth і медичні інформаційні системи: презентація в Харкові

Багато уваги було приділено планам майбутнього розвитку системі еHealth: якою буде ця система за один-два роки, як вона взаємодіятиме із МІС на локальному рівні, а також було продемонстровано як буде проводитися реєстрація медичного закладу у системі еHealth на прикладі МІС «ЕМСІМЕД».