0 800 303 0859-18пн-пт
Меню

МОЗ запроваджує критерії якості роботи для сімейних лікарів

1 Лип. 2020
МОЗ запроваджує критерії якості роботи для сімейних лікарів

МОЗ запроваджує критерії якості роботи для сімейних лікарів

Додатково на медичних працівників первинної ланки чекає спрощення процедури перекваліфікації та автоматичне зарахування атестаційних балів. Детальніше про нововведення – у матеріалі.

До 2021 року Міністерство охорони здоров’я України має намір запровадити критерії якості роботи лікарів та медичного персоналу первинної ланки надання медичної допомоги. Про це повідомила заступник міністра охорони здоров’я Ірина Микитчак.

“Робота в умовах епідемії виявила низку проблем, які необхідно вирішити. З поміж іншого – компетенція медичних працівників. Важливо, щоб вона зростала. Тому МОЗ України розробляє критерії та індикатори якості роботи лікарів первинної медичної ланки. Вони будуть запроваджені МОЗ до початку 2021 року й стосуватимуться роботи лікаря ПМД – сімейного лікаря, педіатра, терапевта. Мова йде про підвищення кваліфікації, безперервну післядипломну освіту”, – зазначила І. Микитчак.

Лікарі-інтерни отримуватимуть зарплату за стажування

Також Ірина Микитчак повідомила, що відповідною Постановою КМУ було затверджено порядок використання бюджетних коштів для організації стажування лікарів-інтернів на базах стажування. Це питання не вирішувалось раніше, і стало можливим лише після впровадження програми медичних гарантій. Розпорядником коштів для оплати праці лікарів-інтернів визначено Департаменти охорони здоров’я обласних державних адміністрацій.

За інформацією заступника Міністра, МОЗ направлятиме ці кошти до регіональних департаментів охорони здоров’я, а ті своєю чергою передаватимуть їх в заклади охорони здоров’я, комунальні некомерційні підприємства, які є базами стажування. Бази стажування затверджуються розпорядженнями кожного регіонального департаменту.

З 2021 року лікарі-інтерни отримуватимуть зарплату за своє стажування через НСЗУ в межах окремої освітньої програми. Це стосується інтернів, що закінчують навчання на бюджетній формі.

Новий порядок атестації лікарів

12 травня 2020 року було видано наказ МОЗ №1206.

Наказом передбачено такі зміни:

  • Перенесення у 2020 році атестації для медичних працівників.
  • Продовження на 1 рік дії посвідчень, термін яких спливає у період карантину.
  • Скасування обмеження для частки дистанційного навчання у щорічному обов’язковому мінімумі балів безперервного професійного розвитку на 2020 рік.
  • Зарахування лікарям, які були безпосередньо залучені до ліквідації наслідків захворювання на COVID-19, строк чергової атестації яких настає у 2020 році, 50 балів безперервного професійного розвитку. Процес не потребує ухвалення додаткових регіональних наказів з боку Департаментів.

У подальшому МОЗ впровадить європейські підходи до безперервного професійного розвитку та ліцензування лікарів.

Правила підвищення кваліфікації для лікарів-провізорів

МОЗ розробляє також перелік циклів спеціалізації та підвищення кваліфікації лікарів-провізорів та вищої післядипломної освіти. МОЗ суттєво спростило вимоги до післядипломного навчання.

Ключові відмінності:

  • Продовжать терміни вторинних спеціалізацій майже для всіх спеціальностей, бо вони не відповідають європейським стандартам.
  • Дорослі та дитячі вузькі спеціалісти отримають можливість вільніше перекваліфіковуватися між собою. Терміни стажування будуть залежати від тривалості перерви у роботі за спеціальністю.
  • Педіатрам більше не потрібно отримувати згоду МОЗ на перепрофілювання, цю норму видалили.

Також зміни торкнулися й ліцензування суб’єктів господарювання. На час карантину документи на ліцензування можна подавати онлайн, їхній розгляд також відбувається дистанційно.