0 800 303 0859-18пн-пт
Меню

Етап «Технічне забезпечення»

Медична інформаційна система «ЕМСІМЕД» – це комплексний програмний продукт, для роботи якого необхідні персональні комп’ютери, сервери, обчислювальна мережа, а також додаткове обладнання для зчитування та виведення даних.

Всю цю техніку, а також програмне забезпечення, яке нею керує, ми називаємо технічним забезпеченням об’єкта автоматизації. Перш ніж встановлювати МІС «ЕМСІМЕД», технічне забезпечення необхідно придбати, встановити, змонтувати, налаштувати, і встановити системне ПЗ.

Етап «Технічне забезпечення» - Впровадження МІС «ЕМСіМЕД»

Однак спочатку потрібно з’ясувати, що купувати. Для цього, як ми писали раніше в статті «Діагностика», фахівці нашої компанії спільно із замовником проводять дослідницькі роботи в частині технічного забезпечення.

Перший блок досліджень пов’язаний із кількістю і потужністю ПК на робочих місцях, що підлягають автоматизації. У ході інспекції перевіряється, чи відповідає конфігурація наявного ПК мінімальним вимогам, які пред’являються до ПК на даному робочому місці. Мінімальні вимоги можуть визначатися з огляду на використання МІС «ЕМСІМЕД» (ми надаємо такі вимоги) або додаткового ПЗ третіх виробників, яке може використовуватися на цьому ПК спільно з МІС.

У разі невідповідності вимогам необхідно скласти вимоги до модернізації, а в разі неможливості або недоцільності модернізації – вимоги до придбання нового ПК. Аналогічно слід вчинити з робочими місцями, де ПК немає в наявності. В якості ПК на робочому місці можуть бути настільні комп’ютери, ноутбуки або термінали («тонкі клієнти»). В останньому випадку серйозні вимоги будуть пред’являтися до сервера термінального доступу.

Найкраще цю роботу доручити ІТ-фахівцю, який є співробітником замовника. Цей шлях є найбільш фінансово вигідним і займе менше часу. Якщо у замовника немає такого фахівця, цю роботу може провести наш спеціаліст або фахівець компанії підрядника (представники постачальника або системного інтегратора).

Після збору інформації про наявний комп’ютерний парк необхідно скласти точну специфікацію: скільки і яких ПК, комплектуючих і системного ПЗ необхідно придбати і які роботи з модернізації ПК необхідно провести. Цю роботу замовник може провести самостійно або доручити нам. Із готовою специфікацією вже можна шукати постачальника, проводити тендерні процедури закупівлі або звертатися до вже наявного партнера-постачальника.

Альтернативний варіант – замовити закупівлю техніки і системного ПЗ у нас. Доставити техніку, встановити системне ПЗ і запустити можуть фахівці замовника, постачальника або техніки нашої компанії – все залежить від побажань і ресурсів замовника.

Другий блок досліджень пов’язаний із серверної частиною технічного забезпечення, необхідного для функціонування медичної інформаційної системи «ЕМСІМЕД». Ці дослідження проводяться нашими фахівцями за певними методиками, в ході виконання яких ми визначаємо:

В результаті цих робіт замовник отримує мінімальні вимоги до серверів, які необхідно придбати. За бажанням замовника ми також можемо скласти точну технічну специфікацію, провести закупівлю і роботи з доставки, встановлення та налаштування. Як і у випадку з ПК, роботи по серверної частини після визначення мінімальних вимог можна доручити власному співробітнику або третім компаніям.

Комп’ютери та сервери повинні бути підключені до локально-обчислювальної мережі, тому наступний важливий етап – планування робочих місць по приміщеннях замовника. Найкраще цю роботу виконати безпосередньо співробітникам замовника із залученням інженерної служби, ІТ-фахівців (своїх чи сторонніх) і завідувачів відділень та із використанням поверхових планів будівель.

Завданням завідуючих відділень, адміністрації буде розстановка робочих місць по фізичних приміщеннях з урахуванням функціонального призначення цих приміщень і службових обов’язків персоналу, особливостей роботи персоналу або вирішуваних завдань. Завдання інженерної служби полягає у перевірці приміщень на предмет енергопостачання, вентиляції, наявності та особливостей шахт, фальшстель або фальшпідлог для проведення слабкострумових комунікацій і т. д.

ІТ-спеціаліст повинен врахувати вимоги підключення техніки до мережі: швидкість передачі, можливість або неможливість використовувати Wi-Fi, кількість обладнання, особливості побудови елементів структурованих кабельних мереж в приміщенні. Крім робочих місць з ПК персоналу на плані також потрібно вказати точки підключення діагностичного та лабораторного обладнання як для стаціонарного використання, так і у випадку пересувних апаратів.

Також у ході передпроектного етапу краще закласти можливість розширення або міграції робочих місць по приміщеннях, оскільки здійснювати повторні монтажні роботи після може виявитися дорого і непрактично.

Особливу увагу в ході передпроектного етапу по локально-обчислювальній мережі необхідно приділити визначенню приміщення для серверної кімнати і місцю, де буде розташований основний комутаційний вузол. Таке приміщення повинно бути ізольоване від сторонніх осіб, мати можливість організації додаткового охолодження, знаходиться в центральній зоні будівлі та біля комунікаційних шахт, мати достатню площу для розміщення шаф і стійок. Наші фахівці можуть надати вимоги для серверних кімнат спільно з вимогами до серверного обладнання.

Для великих медичних установ характерне розподілене географічне розташування кабінетів, відділень та корпусів. У цьому випадку всі будівлі необхідно з’єднати між собою. Залежно від віддаленості будівель використовуються різні способи з’єднання: із використанням локальної мережі, через інтернет або за допомогою магістральних виділених з’єднань. Залежно від потенційного навантаження на канал передачі даних наші фахівці порекомендують найбільш оптимальний спосіб організації з’єднання. Інженерній службі замовника необхідно вказати на планах точки і спосіб входу кабелів в будівлю.

Як було сказано раніше, збір інформації про вимоги до мережевої інфраструктури є передпроектним етапом. Безпосередньо проектування і монтаж локально-обчислювальної мережі найкраще доручити сертифікованим профільним компаніям. Фахівці цих компаній підберуть необхідне обладнання з урахуванням вимог по потужності, безпеці та функціоналу мережі. Потім розроблять технічну документацію на структуровану кабельну систему і змонтують її відповідно до прийнятих стандартів і вимог замовника, налаштують обладнання та протоколи і за необхідності допоможуть в проходженні сертифікації на дотримання стандартів безпеки. Після цього вони будуть здійснювати технічний супровід. Наша компанія може порекомендувати такі компанії або запросити їх в якості субпідрядників.

Крім комп’ютерного та мережевого обладнання до системи також можна підключити сканери і принтери штрих-кодів, електронні контрольно-касові апарати, POS-термінали, пристрої для роботи з різними видами карт і т. д. Весь список обладнання визначається з огляду на процеси, що підлягають автоматизації в ЛПЗ. Наші фахівці нададуть технічні вимоги до такого обладнання і при бажанні замовника придбають, доставлять і налаштують.

Таким чином, узагальнений список робіт на цьому етапі виглядає так:

Чим більший медичний заклад замовника, тим більші за обсягом і тривалі ці роботи, і тим ретельнішого планування вони потребують.

Залежно від доступних ресурсів багато зазначених робіт можна виконувати паралельно. У разі поетапного впровадження необхідно спланувати роботи з технічного забезпечення відповідно до плану автоматизації відділень. Для запуску МІС «ЕМСІМЕД» мінімально необхідною умовою є наявність працездатного сервера, як мінімум одного ПК у відділенні і мережеве з’єднання між сервером і ПК. Ми рекомендуємо виконувати роботи з технічного забезпечення якомога швидше, буквально відразу після підписання договорів про поставку та впровадження МІС «ЕМСІМЕД» або, у разі поетапного фінансування, грамотно розпланувати поставки та роботи з технічного забезпечення.

Важливим моментом в подібному підході планування, незалежно від фінансування, є розуміння повного обсягу закупівель і відповідно можливість отримати знижки та спеціальні умови на поставки та виконання робіт.
Зважаючи на обсягів робіт з цього етапу, ми рекомендуємо встановити процедуру контролю з поставки та налагодження технічного забезпечення. Контроль може здійснюватися як адміністративними співробітниками замовника, так і з залученням наших фахівців за невелику плату.