0 800 303 0859-18пн-пт
Меню

Етап «Навчання»

Етап навчання в процесі впровадження медичної інформаційної системи необхідно спеціально планувати відповідно до особливостей кожного конкретного лікувально-профілактичного закладу.

Від того, наскільки ефективно проведене навчання, залежить наскільки швидко організація почне отримувати позитивні ефекти автоматизації.

Ми орієнтуємося на індивідуальний підхід до кожного замовника в процесі надання послуг з навчання, враховуємо унікальні вимоги та особливості кожного. Узагальнюючи наш досвід, можна сказати, що навчання відбувається за чотирма основними схемами, які описані нижче.

1. Виділений фахівець по системі

Замовник визначає відповідального співробітника у своїй організації, до функцій якого входить повноцінне знання системи, вміння користуватися і працювати у всіх модулях системи, здійснювати підтримку користувачів системи, здійснювати навчання користувачів роботі в системі, здійснювати користувацьке налаштування системи, адмініструвати права доступу користувачів в системі. Оптимальним варіантом буде поєднання функцій такого фахівця з функціями системного адміністратора комп’ютерних систем замовника для невеликих медустанов, і без суміщення для великих установ, з кількістю співробітників від 100 чоловік.

Этап «Опытная эксплуатация»

Наші фахівці проводять повноцінне навчання виділеного співробітника по всіх розроблених модулях і компонентах, включаючи функції адміністрування та налаштування. Ми також надаємо методичні рекомендації в усному вигляді для подальшого навчання, яке проводитиме виділений фахівець.

Навчання проводиться на території та на стендах виконавця або віддалено за використання технічних і програмних засобів зв’язку. Особливістю цієї форми навчання є те, що фахівець замовника бере участь у всіх процесах впровадження, навчання проводиться по ходу впровадження і підкріплюється практичними навичками, консультації проводяться в процесі роботи без затримок. Навчання за часом прив’язується до план-графіку робіт і не вимагає додаткових часових витрат наших інженерів і як наслідок – фінансових витрат для замовника. Подальше навчання персоналу проводить вже виділений фахівець замовника за зручним для організації графіком навчання з урахуванням внутрішніх процедур, ресурсів і потреб. Такий спосіб навчання ми здійснюємо для наших замовників безкоштовно.

Індивідуальне навчання окремих користувачів не входить в рамки даної схеми, здійснюється і оплачується окремо згідно з тарифами виконавця на індивідуальне навчання.

2. Виділені спеціалізовані фахівці

Замовник визначає групу виділених спеціалізованих відповідальних співробітників у своїй організації, до функцій яких входить повноцінне знання певних спеціалізованих модулів і компонент системи, вміння користуватися і працювати в цих модулях, здійснювати навчання та підтримку користувачів подібної спеціалізації. Під спеціалізацією розуміється функціональна специфіка співробітників замовника, наприклад лікарі, медсестри і т. д.

Ми проводимо повноцінне навчання виділених спеціалізованих співробітників по всіх спеціалізованих модулях і компонентах. Виконавець надає методичні рекомендації в усному вигляді для подальшого навчання, яке проводитимуть виділені спеціалізовані співробітники для своїх груп.

Також, як і в попередній схемі, навчання може проводиться на території та на стендах виконавця або безпосередньо на робочому місці виділеного спеціалізованого співробітника за графіком, що орієнтований на план-графік робіт з впровадження.

Така форма навчання є платною послугою, вартість якої залежить від кількості осіб в групі. Форма навчання по спеціалізованим групам підійде для медичних установ середнього розміру і з високим рівнем комп’ютерної грамотності, а також при високій мотивації співробітників до навчання та використання нових технологій у своїй роботі.

Індивідуальне навчання окремо неспеціалізованих користувачів не входить в рамки даної схеми. Також ми не навчаємо такі групи користувачів навичкам адміністрування МІС «ЕМСІМЕД»в цілому.

3. Групове навчання за наявності технічної можливості у замовника

Наші фахівці проводять групове навчання співробітників замовника на його території. Групи формуються відповідно до функціональної спеціалізації, наприклад лікарі, медсестри і т. д. Розмір груп обмежений розмірами аудиторії, в якій проводиться навчання.

При виборі такого способу навчання ми просимо наших замовників забезпечити організаційні та технічні можливості для проведення групового навчання на своїй території:

Групове навчання за наявності технічної можливості у замовника

4. Групове навчання на території виконавця

Виконавець проводить групове навчання співробітників замовника на своїй території. Групи формуються відповідно до функціональної спеціалізації, наприклад лікарі, медсестри і т. д. Розмір групи обмежений 8-ма учасниками.

При такій формі навчання замовник повинен забезпечити:

Індивідуальне навчання окремих користувачів не входить в рамки даної схеми, здійснюється і оплачується окремо згідно з тарифами виконавця на індивідуальне навчання.

Дві останніх схеми навчання орієнтовані на великі медичні установи з великою кількістю співробітників. Вибір тієї чи іншої схеми залежить від того, чи є у замовника місце, що підходить для організації групового навчання.

При плануванні навчання великих груп, незалежно від місця проведення навчання, є ряд питань, які необхідно вирішити на адміністративному рівні замовника:

Оцінка процесу навчання проводиться з урахуванням всіх тонкощів роботи установи замовника, вимог і побажань до навчання, доступних ресурсів замовника. Ми завжди раді запропонувати нашим замовникам наш досвід у складанні планів навчання, оптимальних з точки зору фінансів, часу і результату.