0 800 303 0859-18пн-пт
Меню

ЕМСІМЕД представила функціонал для виписки і погашення електронних рецептів

ЭМСИМЕД представила функционал для выписки и погашения электронных рецептов

Урядова програма “Доступні ліки” стартувала 1 квітня 2017 року, і до неї вже приєдналися 6179 аптек по всій Україні. З квітня 2019 року набула чинності оновлена програма, яка ввела в дію електронні рецепти. Компанія “ЕМСІМЕД” – провідний виробник і інтегратор комплексних інформаційних медичних рішень – розширила функціонал своєї МІС, надавши можливість лікарям виписувати, а аптекам погашати електронні рецепти. Функціонал в системі – безкоштовний.

Що таке “Доступні ліки”

Як вже відзначили, “Доступні ліки” – урядова програма, спрямована на постачання ліків для населення безкоштовно або з незначною доплатою. Пацієнти із захворюваннями серцево-судинної системи, бронхіальною астмою і діабетики другого типу можуть отримати необхідні препарати із затвердженого переліку в будь-якій аптеці, яка приєдналася до програми.

Актуальний перелік аптек-партнерів

Щоб отримати медикаменти за програмою “Доступні ліки”, пацієнту необхідно звернутися до свого сімейного лікаря (того, з яким підписано декларацію), він випише електронний рецепт, а аптека – видасть ці ліки на руки. Держава в особі Національної служби здоров’я України компенсує аптекам-партнерам вартість виданих медпрепаратів з бюджету.
Основна перевага впровадження системи електронних рецептів – можливість здійснювати облік лікарських препаратів. Таким чином держава буде контролювати закупівлю необхідних медикаментів за фактом їхнього списання.

Функціонал для виписування і погашення електронних рецептів в МІС “ЕМСІМЕД”

Зважаючи на тенденції та нововведення в системі охорони здоров’я, компанія ЕМСІМЕД розширила можливості своєї медичної інформаційної системи і доповнила її функціями виписування і погашення електронного рецепта. Додатково, в системі є можливість зареєструвати аптечний заклад в системі eHealth. Реєстрація аптеки в центральному компоненті eHealth і укладення договору з Національною службою здоров’я України здійснюється через спеціальний додаток ЕМСІМЕД, що доступний за посиланням. А погасити електронний рецепт можна через веб-сторінку. Перелічений функціонал в МІС ЕМСІМЕД – безкоштовний як для лікаря, що виписує рецепт, так і для фармацевта, який його погашає.

Система працює таким чином:

Система дає змогу вести облік протягом усього життєвого циклу рецепта: від виписування до його погашення і повторного виписування. Також за допомогою наявного функціоналу лікар і фармацевт можуть створювати звітність і формувати аналітичну базу медпрепаратів, які призначаються і відпускаються пацієнтам.