0 800 30 30 859-18пн-пт
Меню

Яку МІС обрати: поради від EMCImed

8 Кві. 2020

Починаючи з 2020 року, всі медичні установи країни – приватні і державні – мають під’єднатися до єдиної системи eHealth, автоматизувати всі процеси і відійти від ведення паперових форм. Ключовою умовою для виконання цієї вимоги є впровадження спеціалізованої медичної інформаційної системи (МІС). Що це таке, для чого вона потрібна і як її обрати? Про це далі в матеріалі.

Яку МІС обрати: поради від EMCImed

У 2020 році в Україні стартує черговий етап медичної реформи, який торкнеться медичних установ вторинної і третинної ланки. Одне з основних нововведень реформи – інформатизація лікарень і поліклінік. Процес має на увазі повну автоматизацію роботи клінік: від управління персоналом до ведення бази пацієнтів і електронних медичних карт. І, якщо приватні клініки вже почали використовувати спеціалізовані інформаційні системи для оптимізації своїх процесів і надання більш якісного сервісу своїм пацієнтам, то медустановам державного сектору ще тільки належить впровадити такі системи і навчитися з ними працювати.

Що таке МІС і які завдання вона вирішує

МІС (медична інформаційна система) – комплексна інформаційна система для автоматизації документообігу медичних установ. Рішення дає змогу об’єднати в єдиному інформаційному просторі електронні медичні картки пацієнтів, їхні історії хвороб, дані лабораторних досліджень, засоби внутрішньої комунікації між співробітниками лікарні, а також бухгалтерію і адміністративну інформацію.
Впровадження такої системи дозволить медустанові вирішити такі завдання:

  • Систематизувати і структурувати всю інформацію про пацієнтів: історії хвороб, анамнез, контактну інформацію та інше
  • Забезпечити швидкий доступ до необхідної інформації для співробітників клініки, зберігши при цьому безпеку персональних даних
  • Підвищити ефективність роботи співробітників завдяки автоматизації повсякденних завдань: заповнення медичних карт і інших форм за готовими шаблонами
  • Підвищити якість і швидкість обслуговування пацієнтів: уся історія комунікації з клієнтом зберігається в системі, яка дозволяє здійснити швидкий пошук потрібних відомостей
  • Удосконалити роботу з адміністративною документацією: фінансовою і управлінською звітністю

Як обрати медичну інформаційну систему

Ринок МІС в Україні став розвиватися порівняно нещодавно, але він уже може запропонувати достатню кількість рішень для автоматизації роботи клінік. Яку МІС обрати? Щоб визначитися, необхідно ретельно вивчити ринок, зібрати відгуки, протестувати кілька рішень від різних виробників (багато компаній надають короткострокові демо-версії своїх програм) і знайти переваги в порівнянні.

Порівняння медичних інформаційних систем варто здійснювати, відштовхуючись від низки критеріїв. Експерти “EMCImed” “виділили 3 основних характеристики, притаманні МІС.

Підтримка інтеграції зі сторонніми продуктами

Медична інформаційна система має бути гнучкою і здатною інтегруватися з іншими системами і продуктами. Це – важливий критерій, особливо з огляду на необхідність під’єднати її до єдиної державної системи eHealth. Крім того, клініки використовують свої інформаційні продукти, наприклад, для автоматизації процесів лабораторії або системи для роботи з клієнтами. Тому важливо, щоб МІС надавала можливість інтеграції таких продуктів. Наприклад, МІС EMCImed – рішення з модульною структурою. Це означає, що її можна конфігурувати під конкретні потреби тієї чи іншої медустанови без необхідності реорганізації бізнес-процесів. Розробник налаштовує систему, відштовхуючись від особливостей процесів, що вже працюють в клініці, а не навпаки.

Захист персональних даних

У системі зберігатиметься інформація, яку захищає українське законодавство: персональні дані пацієнтів і медперсоналу, внутрішня документація медустанови, діагнози і дані лабораторних досліджень (лікарська таємниця). А тому МІС має забезпечувати високий рівень захисту таких даних. Вибираючи медичну систему, зверніть на це увагу. МІС “EMCImed”, наприклад, досягає високих показників конфіденційності завдяки трирівневій архітектурі системи, протоколюванню даних і застосуванню складних алгоритмів шифрування.

Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і зручність використання

Медична інформаційна система – це нововведення. І співробітникам складно звикнути до чогось нового. Щоб система виконувала покладені на неї завдання, вона має бути простою у використанні і зрозумілою для тих, кому належить в ній працювати. Вибирайте ту МІС, інтерфейс якої здасться вам зручним. На прикладі МІС “EMCImed” “зручність” виглядає так:

  • типові операції здійснюються в два кліки
  • у полях форм є функція автозаповнення і швидкого пошуку
  • в системі є довідники, інформація в яких регулярно актуалізується
  • навчання персоналу роботі з МІС забирає 2 тижні

Додатково сфокусуйте увагу на тому, чи надає розробник послуги із впровадження та подальшого супроводу системи у медзакладі.